Anna Dereszowska - Koncerty

Kobieta – Instrukcja obsługi – Anna Dereszowska z Kwartetem

Klimatyczny wieczór pełen utworów o zawiłościach duszy kobiecej w wykonaniu Anny Dereszowskiej – aktorki filmowej i teatralnej, wyjątkowo hojnie obdarzonej przez matkę Naturę urodą, talentem muzycznym i inteligencją. Jej wdzięk i bezpretensjonalność to gwarancja chwili odprężenia w takt porywającego widowiska.
Prezentujemy muzyczno-intelektualne show, podczas którego podejmiemy próbę fachowego rozpracowania zagadek duszy, nie tylko kobiecej, ale w ogóle ludzkiej. Jako, że natura związków międzyludzkich stanowi niewyczerpane źródło wierszy i piosenek, wieczór będzie obfitował w znane i lubiane utwory, takie jak „Sing sing”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłam się z nim na dziewiątą”.
Uzupełnieniem będą praktyczne porady dla obojga płci, np.: jak się zachować w sytuacjach niebezpiecznych (jak powinien zareagować mężczyzna, słysząc pytanie: „Czy nie wyglądam w tym grubo?”),
jak udekorować stół na przybycie teściowej, jak dokonać podziału ról w związku, jak pielęgnować rośliny kaktusowate
– słowem: kieszonkowe kompendium wiedzy życiowej w lekkiej formie recitalu!

Annie Dereszowskiej towarzyszy zespół wszechstronnych muzyków, mających na swoim koncie wiele koncertów, płyt i nagród (m.in. Grammy dla Konrada Kubickiego). Od lat pracują razem. Oprócz wysokiego profesjonalizmu, członków zespołu cechuje ogromne poczucie humoru i duża fantazja.

Scenariusz, reżyseria: Magdalena Smalara

Występują:

Śpiew – Anna Dereszowska
Kompozycje, aranżacje, fortepian – Urszula Borkowska
Flet, saksofony – Marcin Świderski
Kontrabas, gitara basowa – Konrad Kubicki
Perkusja – Marcin Słomiński

Tango Va Banque – tanga filmowe – Anna Dereszowska i Machina del Tango

Największe hity polskiej i zagranicznej muzyki filmowej zaaranżowane przez Urszulę Borkowską w stylu tanga, a w wykonaniu urzekającej Anny Dereszowskiej i zespołu wybitnych muzyków – Machina del Tango.

Zapraszamy na występ składający się z kilkunastu wokalnych i instrumentalnych filmowych utworów. Całość obejmuje zarówno kompozycje, które zostały pierwotnie napisane jako tanga, jak i aranżacje utworów, które tangami oryginalnie nie są, dzięki czemu koncert wyróżnia się różnorodnością stylistyczną. Oprócz dominującego stylu tanga nuevo, pojawią się także elementy klasycznego tanga, muzyki swingowej, a nawet klubowej (loopy).
Wśród utworów wokalnych usłyszysz takie przeboje, jak Vabank, Golden eye, Tango de Roxanne (Moulin Rouge), Każda kobieta to szpiegMein HerrZmruż oczy. Z kolei instrumentalnie zespół zagra m.in. Por una Cabeza (Zapach kobiety) czy Nostalgias.
Zainteresowanym polecamy płytę Tango Va Banque – tanga filmowe – jako miły przedsmak występu na żywo lub pamiątkę po emocjonującym wieczorze.
Uwaga! Program koncertu jest szerszy od wersji płytowej o trzy utwory.

Machina del Tango to zespół łączący niezwykłe osobowości sceniczne. Powstał w 2002 roku jako kwintet, a od 2007 roku niezmiennie gra jako kwartet. Muzycy specjalizują się w tangach Astora Piazzolli, ale równie sprawnie odnajdują się w tych napisanych przez polskich kompozytorów.
Założyciele grupy, Urszula Borkowska i Klaudiusz Baran, są wybitnymi specjalistami gatunku tanga w Polsce i to oni tworzą charyzmę zespołu.
Doskonałe wyczucie różnych stylów i gatunków muzycznych czterech solistów grupy powoduje, że tango w ich wykonaniu zyskuje nową interpretację i energię.
Z zespołem współpracują znakomite wokalistki – Anna Dereszowska, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Dąbrowska oraz Maria de los Angeles i Susanna Moncayo, dzięki czemu każdy koncert jest niezwykłym i niepowtarzalnym wydarzeniem.
Zespół występował w większości ważniejszych sal filharmonicznych w Polsce, a także na licznych festiwalach muzycznych i filmowych, takich jak Tango Baile w Buenos Aires (Argentyna, 2009r.), Międzynarodowy Festiwal Tanga „Tango salon” (Łódź, 2015r.)

Kierownictwo muzyczne, aranżacje, fortepian – Urszula Borkowska
Skrzypce – Grzegorz Lalek
Akordeon, bandoneon – Klaudiusz Baran
Kontrabas – Maciej Dobrzański

Wykonawcy:

Anna Dereszowska – śpiew

Machina del Tango w składzie:
Urszula Borkowska – fortepian, aranżacje
Klaudiusz Baran – akordeon/bandoneon
Grzegorz Lalek – skrzypce
Maciej Dobrzański – kontrabas

Czas trwania: ok. 60 min i może zostać wydłużony!

 

Już nie zapomnisz mnie – piosenki Hanryka Warsa

Sentymentalna podróż w czasie, doprawiona szczyptą nowej aranżacji.
Zapraszamy na recital największych hitów Henryka Warsa w wykonaniu Anny Dereszowskiej.
Usłyszycie zarówno przeboje znane z przedwojennych filmów, takie jak Ach jak przyjemnie czy Umówiłem się z nią na dziewiątą.
Nie zabraknie także piosenki, z której słynął Eugeniusz Bodo, czyli Sex appeal.

Wykonawcy:
Anna Dereszowska – śpiew

Artystce towarzyszy trio Urszuli Borkowskiej

Czas trwania: 60 min

 

Kontakt:
Katarzyna Rduch
[email protected]
tel. 77 441 01 44
kom. 695 22 50 20