Dwoje na huśtawce

Dziewczyna, chłopak i uczucie.
Jeżeli ktoś z nas nie był jeszcze na takiej huśtawce, to z pewnością będzie.
Raz szczerość, raz kłamstwo. Raz miłość, raz nienawiść. Raz niewypowiedziane szczęście, a raz głęboki smutek. Raz wesoło, dwa – ból brzucha ze śmiechu.
Od wspólnych oddechów do całkowitego braku zrozumienia jest tylko jeden mały krok, a za chwilę znów euforia!
Patrząc z boku, jest to bardzo śmieszne. Zwłaszcza, gdy obserwatorem jest William Gibson, obdarzony niezwykłym poczuciem humoru dramaturg amerykański.
Bohaterami sztuki jest dwoje trzydziestolatków pochodzących z odmiennych środowisk, różnych miast, mających za sobą małżeństwa i romanse. W widowisku wcielają się w nich Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski. Co wyniknie z takiego spotkania? Wielka miłość, czy banalne rozczarowanie?
Przekonajcie się sami!

William Gibson napisał kilka sztuk teatralnych. Dwie z nich zostały sfilmowane ze znakomitymi aktorami. W „Dwoje na huśtawce” zagrali Shirley MacLain i Robert Mitchum, a za role w „Cudotwórczyni” Anne Bancroft oraz Patty Duke otrzymały Oscary. Ponadto „Cudotwórczyni” przyniosła autorowi prestiżową nagrodę Tony Award for Best Play.
W Polsce „Dwoje na huśtawce” reżyserowali miedzy innymi Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski i Radosław Piwowarski z udziałem takich duetów aktorskich, jak Kępińska i Cybulski czy Janda i Machalica.

Autor: William Gibson
Przekład: Małgorzata Semil, Karol Jakubowicz
Reżyseria: Jerzy Gudejko
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Grażyna Gudejko
Występują: Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski

Czas trwania 135 min (z przerwą)