Lilka, cud miłości

Portret zakochanej kobiety odgrywany przez cztery znakomite aktorki – Paulinę Holtz, Krystynę Tkacz, Magdalenę Zawadzką, Joannę Żółkowską. Spektakl podbija serca widzów w całej Polsce.
Widowisko pełne ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, pasji i rozczarowań.
Aktorki zabierają publiczność we wciągającą podróż przez życie Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, odkrywając wręcz filmową opowieści o tajemnicy miłości. A jeśli miłość, to wielka i namiętna, zakończona ślubem na Wawelu, z biciem dzwonów, piękną suknią i z orszakiem wspaniałych gości!
Ślub… A właściwe trzy śluby! Ale zawsze ze wspaniałym mężczyzną, który spełnić ma największe marzenia i pragnienia. Są zdrady i tęsknoty, stawianie wróżb z kart, a nawet wywoływanie duchów.
Całości towarzyszy szczypta ironii na temat związków, mężczyzn i rodziny.
Scenariusz powstał na podstawie wspomnień „poetki miłości”, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, nazywanej zdrobniale Lilką.
To prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić!

Spektakl „Lilka, cud miłości” jako popis aktorski Magdaleny Zawadzkiej, Krystyny Tkacz, Joanny Żółkowskiej i Pauliny Holtz był gwoździem programu jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Magdaleny Zawadzkiej, który przypadł 4 lutego 2016 i się odbył w warszawskim Teatrze Ateneum – macierzystej scenie aktorki.

Scenariusz i reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Urszula Borkowska
Obsada:
Paulina Holtz, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska
Głos dziecka: Antonina Nowakowska

Premiera warszawska: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie w ramach cyklu „Goście w Polskim” 23 listopada 2015 r.

Czas trwania 70 min