Opowieść wigilijna - spektakl sztuki ruchu - Teatr Ocelot

Magiczne widowisko rodzinne w wykonaniu akrobatycznego Teatru Ocelot i aktorów pantomimy! Prezentujemy świąteczny projekt artystyczny inspirowany „Opowieścią wigilijną” Charlesa Dickensa.
Jedyny w swoim rodzaju spektakl sztuki ruchu przeniesie Was w niezwykły świat Ebenezera Scrooge’a.
Świat pełen duchów, czarów, grozy, ale także nadziei na lepsze jutro.
Opowieść wigilijna to jedyne w Polsce pantomimiczne przedstawienie akrobatyczne, wypełnione zapierającymi dech w piersiach powietrznymi ewolucjami w wykonaniu najlepszych w kraju gimnastyków.
Dajcie się oczarować magicznej krainie wyobraźni i przekonajcie się, czy Duchy świąt Bożego Narodzenia pomogą Scrooge’owi stać się lepszym człowiekiem.

Wyjątkowe show powstało z syntezy wielu profesji: powietrznego baletu, akrobatyki, tańca, pantomimy i humoru. W efekcie innowacyjny projekt artystyczny inspiruje i jednoczy pokolenia we wspólnym przeżywaniu sztuki.
Za podniebne ewolucje odpowiada twórca Teatru Ocelot – Bogdan Zając – uznany artysta Cirque du Soleil, lekarz medycyny, jedenastokrotny medalista Mistrzostw Świata w Akrobatyce Sportowej.

Teatr Ocelot w trakcie 20-letniej międzynarodowej działalności wielokrotnie brał udział w prestiżowych świątecznych projektach artystycznych na terenie Niemiec, Austrii, Hiszpanii oraz Szwajcarii. W 2014 roku sztuka ruchu Teatru Ocelot zachwyciła szwajcarską publiczność w międzynarodowym projekcie artystycznym „Swiss Christmas” w Zurichu. Zdarzenie to stało się inspiracją do stworzenia świątecznego spektaklu, którego premiera odbyła się 11 grudnia 2015 roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Widowisko polecamy jako niepowtarzalny element gwiazdkowych spotkań, zarówno rodzinnych, jak i firmowych!

Na motywach opowiadania Charlesa Dickensa Opowieść wigilijna
Reżyseria Beata Zając
Nadzór akrobatyczny Bogdan Zając
Muzyka Konrad Rogiński
Asystentka reżysera i koordynatorka projektu Karolina Mazur

Występują:
Teatr Ocelot – artyści (max. 22 osoby) sztuki ruchu, aktorzy, wolontariusze, trenerzy i stypendyści FUNDACJI WSPIERANIA KULTURY RUCHU (OCELOT FOUNDATION)
Artur Borkowski – aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego (Ebenezer Scrooge)

Premiera: Teatr Polski we Wrocławiu – Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego – 2015 r.

Czas trwania 60 min (bez przerwy)

Do pobrania

Przykładowy rider do sceny plenerowej i hali

Do pobrania

Ocelot Plot 2019

Uwaga!
Podobnie jak w latach ubiegłych środki uzyskane dzięki sprzedaży spektaklu „Opowieść wigilijna” zostaną przeznaczone na realizację celów statutowych Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot z dziedziny medycyny, edukacji i sportu.

Beata Zając
Wiceprezes Zarządu Fundacji