Małżeński rajd Dakar

Zabawny spektakl o relacjach damsko-męskich, bezsensie ich odwiecznych i niekończących się sporów, a także o szarej codzienności życia małżeńskiego. To wypełniona genialnym żartem opowieść o miłości, zazdrości, zaufaniu i zniechęceniu, przeniesiona w skrajnie niecodzienną scenerię.
Jolka i Fryderyk to typowe małżeństwo z długoletnim stażem, dwójką dzieci i nowym domem w trakcie budowy. Mają również swoje problemy: z seksem, wychowaniem potomstwa, wykończeniem łazienki, teściową. Pewnego dnia para postanawia się wybrać na pustynny rajd, który ma odświeżyć ich związek, umocnić więzi i nadać trochę koloru jednostajnemu życiu.
Nie będzie to łatwa podróż, ponieważ dzieli ich tyle przeciwieństw, ile ziaren piasku leży na pustyni. Ona jest pedantycznym czyściochem, on uważa, że brud to najlepszy przyjaciel odporności człowieka. Ona dużo gada, on uważa, że nigdy nie słucha. Ona nie umie prowadzić samochodu, on nie zna się na mapie. Ona uważa, że ich małżeństwo przechodzi kryzys, a on że media jej to wmówiły. Okoliczności również nie sprzyjają – auto odmawia posłuszeństwa na środku pustkowia, telefon nie działa, woda się kończy, wokoło żywego ducha i brak szans na jakąkolwiek pomoc.
Jak się skończy afrykańska wyprawa Jolki i Fryderyka? Czy ich miłość to tylko fatamorgana? Może łączące ich uczucie wyschło jak woda na pustyni? A może będzie to ostatnia podróż ich życia?
Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Scenariusz: Sigitas Parulskis

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Występują: Katarzyna Pakosińska, Mirosław Zbrojewicz

Czas trwania: 80 min (bez przerwy)