Cały świat to scena

Wybitny aktor i reżyser Andrzej Seweryn i najpiękniejsze kwestie bohaterów arcydzieł Shakespeare’a – Hamleta, Makbeta, Otella i wielu innych. „Cały świat to scena” – Ten słynny cytat z Williama Shakespeare’a to także motto, które określa życie Andrzeja Seweryna i łączy niejako tych dwóch wybitnych artystów. Monodram poza słynnymi monologami składa się z rozbudowanej interakcji z publicznością i niejako żywego stand-upu Andrzeja Seweryna.

To nie tylko popis wielkiego aktora i kunsztu najsłynniejszego dramaturga wszechczasów, ale także wyzwanie dla Publiczności do współtworzenia całego wieczoru. Zachęcamy zarówno znawców, jak i laików do wspólnej interpretacji i reinterpretacji znanych tekstów, które jednak cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji. Ci pierwsi usłyszą tutaj ulubione monologi i dialogi w nowej, odkrywczej interpretacji. Drudzy znajdą skuteczną zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży po świecie dramatów Shakespeare’a.

Współczesne brzmienie gwarantuje nowy przekład Piotra Kamińskiego.

Spotkanie z Andrzejem Sewerynem jest również wyjątkową okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co, jako aktora i nie-aktora, najbardziej go fascynuje w twórczości geniusza ze Stratfordu.

Przekład: Piotr Kamiński
Wykonanie: Andrzej Seweryn

Czas trwania: od 90 do 120 min bez antraktu (rozpiętość wynika z faktu, że są to monologi przeplatane interakcją z publicznością)